تبلیغات
یک فنجان چای - بیشتر مراقب باشیم
Menu


یک فنجان چای

یک فنجان چای، دلنشین و دلچسب است و با آن می توان خستگی ها را بیرون کرد

سلام

چندروز پیش منظره ای رو تو خیابون دیدم که ناراحتم کرد و حالا اومدم براتون تعریف کنم علاوه بر اون از بی تفاوتی مردم نسبت به این مسئله هم تعجب کردم هم دلگیر شدم. بریم سر اصل مطلب:

چند روز پیش وقتی داشتم از توی خیابون رد می شدم بوی بسیار بدی حس کردم و دودی رو دیدم که فهمیدم این بو از سوختن هست. اول که از دور دیدم فکر کردم کسی داره آشغال می سوزونه ولی به منبع دود که نزدیک شدم دیدم ای وای آشغال هایی که توی سطل مکانیزه پلاستیکی جمع شده اند در حال سوختنند. حدس زدم کسی سیگار یا کبریت نیم سوخته ای توی سطل انداخته و این جوری خواسته یا ناخواسته آتیش به پا کرده و بدتر از اون اینه که نزدیک سطل زباله یک کارگر مشغول کندن آسفالت برای تعمیرات و یکی دیگه بی تفاوت به دود دراز کشیده بود و هیچکدوم اقدامی برای جلوگیری از سوختن دود نمی کردند. به غیر از اونها مردم و ساکنین اونجا هم به خودشون زحمت نمیدادن یک سطل خاک توی سطل زیاله بریزن و از آلوده شدن هوا و خراب شدن سطل پلاستیکی مکانیزه براثر حرارت جلوگیری کنن.

متاسفانه به دلیل ناراحتی فراموش کردم عکسی از این اتفاق بگیرم که شما هم بتونید ببینید.

خوشحال میشم نظرتون رو درباره این اتفاق بدونم.

 شاد و سلامت باشید.

نتیجه اخلاقی:

1. قبل از اینکه سیگار یا کبریتی رو  توی سطل (هرجایی چه تو خونه، چه بیرون از خونه) بندازیم مطمئن بشیم که کاملا خاموش شده.

2. اگر اتفاق اینجوری رخ داد حتما سریع آتیش رو با خاک خاموش کنیم تا هم از خراب شدن سطل زباله، هم از آلوده شدن هوا جلوگیری کنیم( فکر نکنیم آلودگی هوا فقط ناشی از دود ماشین و کارخونه هست. سوختن آشغالها یا هر آتیش سوزی دیگه، حتی سیگار کشیدن باعث آلودگی هوا میشه)


نوشته شده در شنبه 10 اسفند 1387 ساعت 10:06 ق.ظ توسط پ. ا نظرات |

آخرین مطالب
"توجه توجه توجه"
"زندگی بهتر"
"وقتی کسی را دوست دارید"
"روش هایی برای زیباتر شدن4"
"روش هایی برای زیباتر شدن3"
"روش هایی برای زیباتر شدن2"
"روش هایی برای زیباتر شدن1"
"عکس های خنده دار"
"جمله 4"
"جمله 3"
"جمله 2"
"جمله 1"
"فوائد خیار"
"از محسنات چربی خون بالا"
سپندارمزگان
"مادرمان را دوست داریم؟‏"
"كلماتی كه دوست ندارید در اتاق عمل بشنوید"
"سنگفرشی ویژه نابینایان!"
"زندگی هم سلف سرویس است!"
"شاگرد زیرك و استاد!"